Allen Bradley 141A-VN3185
Cat:
141A-VN3185
Brand:
Allen Bradley
Allen Bradley 141A-VN3185
Allen Bradley 141A-VN3185
Allen Bradley 141A-VN3185
The Allen Bradley 141A-VN3185 is an adapter module designed for the MCS mounting system. It supports three-phase connections and is compatible with cable sizes ranging from 4/0 AWG up to 350 MCM. This module accommodates busbars with widths of 5 mm and 10 mm, fitting within a mounting range of 95 to 185 mm. Distributed by BSP Automation, this adapter provides a reliable solution for integrating various busbar widths within industrial electrical setups.